Vytvorme zo Slovenska krajinu,
kam sa vaši blízki
radi vrátia.
#BudeToDobre

Marek
Ledecký

KANDIDÁT DO NRSR Z RADOV
SLOVÁKOV ŽIJÚCICH V ZAHRANIČÍ

Marek Ledecký #51

FacebookInstagramPoslť e-mail
ZLEPŠI SLOVENSKO
NÁPADOM ZO ZAHRANIČIA

Nápady ktoré výborne fungujú v zahraničí a dajú sa aplikovať aj na Slovensku.
Zapoj sa do diskusie a inšpiruj aj tvojim nápadom.

ČÍTAŤ ĎALEJ

Chcem zlepšiť Slovensko,
aj so Slovákmi v zahraničí

Marek Ledecký je kandidát na poslanca do NRSR za stranu ZA ĽUDÍ s čislom 51. V strane zastupuje agendu Slovákov žijúcich v zahraničí. Sám 14 rokov žije a pôsobí v zahraničí.

Moje ciele a oblasti, ako chcem Slovensko zlepšiť

PRE SLOVÁKOV V ZAHRANIČÍ

1. Vytvoríme koordinačné centrum pre ľudí vracajúcich sa zo zahraničia, ktoré uľahčí administratívne úkony, akými sú získanie a obnovenie dokladov, vybavenie zdravotného poistenia, obnovenie a aktualizácia sociálneho poistenia, uznanie diplomov a certifikácií či uznanie vodičského preukazu.

2. Prehodnotíme zákaz dvojitého občianstva, ktorý signalizuje rodákom, ktorí prijali iné občianstvo, že Slovensko nemá o nich záujem. Takisto im sťažuje praktické každodenné opatrenia pri plánovaní prípadného návratu, napríklad pri získaní prechodného alebo trvalého bydliska a pod.

3. Umožníme všetkým občanom SR, zdržiavajúcim sa v zahraničí, zúčastňovať sa na voľbách (nielen parlamentných) a referendách na Slovensku zo zahraničia, buď zjednodušenou korešpondenčnou formou, alebo osobne na veľvyslanectvách a konzulátoch SR

4. Zoštandardizujeme uznávanie diplomov a certifikátov zo zahraničných vzdelávacích inštitúcií na základe transparentného kľúča. Zrovnoprávnime štatút študenta v zahraničí so slovenskými študentmi v prípadoch zliav a výhod v doprave, kultúre a iných službách poskytovaných štátnym a verejným sektorom.

PRE VŠETKÝCH OBČANOV

1. Podpora malého a stredného podnikania

2. Prílev a lákanie zahraničnych investícií, predovšetkým na východné Slovensko

3. Podpora a rozvoj turizmu a cestovného ruchu

4. Rozvoj leteckej dopravy na celom Slovensku – Špeciálne v Košiciach a Bratislave

5. Dobudovanie Infraštruktury

6. Digitalizácia a informatizácia Slovenska

SPOZNAJTE MA

Kto som a aké mám ciele

Moje meno je Marek Ledecký. Pôvodne som z metropoly východu - z Košíc. Už 14 rokov žijem v zahraničí. Najprv 10 rokov na smaragdovom ostrove v Írsku, teraz 4 roky, oveľa bližšie k Slovensku, vo Viedni. Počas celého tohto času, som na Slovensko nezanevrel, práve naopak, vždy som mal záujmy Slovenska pri srdci a usiloval sa o nájdenie spôsobov ako mu pomôcť, ako ho zlepšiť a zveľadiť. Ako sa hovorí, všetko má svoj čas a pred krátkym časom som dostal jedinečnú príležitosť a ponuku kandidovať za stranu ZA ĽUDÍ. Po dlhom uvažovaní som ponuku s pokorou prijal a teším sa na nasledujúcich minimálne 90 dní.

ČÍTAŤ ĎALEJ

Ako voliť zo zahraničia?

Voľte zo zahraničia, alebo mimo miesta trvalého pobytu.

POZOR! Deadline je už 10.1.2020.

Požiadať o hlasovacie lístky pre voľbu poštou zo zahraničia, alebo o hlasovací preukaz, na voľbu z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku môžete tu:


volby.srdcomdoma.sk

Blog

18.12.2019

Súhlasíme s premiérom: Slováci, vráťte sa... na voľby (alebo voľte poštou, aby ste sa mali dôvod sa vrátiť)

Peter Pellegrini „ako premiér SR“ pozval v sobotu všetkých Slovákov v Británii domov na Slovensko. Ako líder kandidátky strany, ktorá Slovákov v zahraničí počas 12 rokov svojej vlády ignorovala, by mal dúfať, že prinajmenšom 29. februára 2020 na voľby do Národnej rady Slováci zo zahraničia neprídu a Smeru to nespočítajú.


ČÍTAŤ ĎALEJ

Marek Ledecký #51

kontakt
FacebookInstagramPoslť e-mail
Tento web používa k poskytovaniu služieb a anlýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií     Súhlasím